7 głównych czakr w ciele człowieka

7 głównych czakr w ciele człowieka.

Czakry główne są rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa, od jego podstawy do korony głowy. Każda z nich odpowiada za odpowiednie energetyzowanie ciała fizycznego.

Równowaga i harmonia w pracy czakr powoduje naszą harmonię wewnętrzną, a to przekłada się na nasz świat zewnętrzny. Stan naszych czakr ma ogromny wpływ na to, jak przejawia się nasza rzeczywistość.

 

 7 czakr głównych
i ich wpływ na nasz zewnętrzny i wewnętrzny świat.

 

1. czakra podstawy (korzenia) – kolor czerwony

Położona jest w okolicy kości ogonowej.Jest korzeniem naszego istnienia i powiązaniem z naszym ciałem i ziemią. Kontroluje, energetyzuje i wzmacnia całe ciało fizyczne zwłaszcza układ mięśniowy i kostny.

Ale również powiązana jest z pracą nadnerczy,, nerkami, pęcherzem,,jelitem grubym i krwią. Odpowiada również za rozwój niemowląt i dzieci.

Dysharmonia czakry podstawy może powodować takie choroby, jak: obniżona witalność, białaczka, rak, alergie, astma, zaburzenia czynności układu rozrodczego, choroby krwi i stawów, zaburzenia rozwoju i zaburzenia psychiczne.

Na poziomie psychicznym czakra korzenia odpowiada za przetrwanie, poczucie stabilizacji, za chęć bycia na ziemi i poczucie sensu istnienia.

Nierównoważona pierwsza czakra daje w życiu człowieka poczucie niezadowolenia, brak poczucia własnej wartości, poczucie pustki, nieakceptowanie własnej fizyczności, problemy finansowe, lęki, uciekanie w świat marzeń, uśpienie sił twórczych.

 

2.Czakra sakralna – kolor pomarańczowy.

Położona jest przy spojeniu łonowym, uważana jest za siedlisko życia. Energetyzuje on narządy płciowe, sprawia, że doświadczamy przyjemności i zadowolenia z siebie.

Na poziomie fizycznym czakra druga zawiaduje czynnością narządów znajdujących się w obrębie miedniczy – gruczołami płciowymi, narządami rozrodczymi, nerkami, pęcherzem.

Odpowiada również za seksualizm, prokreację, zdolności twórcze.

Równowaga tej czakry zwiększa wrażliwość na przyjemności. Natomiast dysharmonia tej czakry powoduje pogoń za przyjemnościami – alkohol, narkotyki, sex, papierosy.

Osoby, których czakra sakralne jest zablokowana nie potrafią cieszyć się życiem, boją się zmian, bywają smutne, ponure i bez przyczyny znudzone.

Życie seksualne nie jest dla nich satysfakcjonujące i podchodzą do wszystkiego bardzo emocjonalnie.

 

3.Czakra splotu słonecznego – kolor żółty.

Nasze ambicje życiowe, zdolności tworzenia, utrzymywanie długotrwałych związków, miłość do domu, rodziny związane są z działaniem tej czakry.

Trzecia czakra odpowiada za moc, wolę, osobowość, pewność siebie, samokrytykę, zdolność wytyczania granic, zdolność dokonywania wyborów, postrzeganie siebie, jako odrębnej jednostki.

Zablokowana powoduje niskie poczucie własnej wartości, lęk przed odrzuceniem, brak motywacji do działania, brak otwartości i spontaniczności.

W ciele fizycznym czakra ta odpowiada za pracę trzustki, układ trawienny, żołądek, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, przeponę. Kontroluje też ciepłotę ciała.

Nieprawidłowo funkcjonująca odpowiada za cukrzycę, choroby nerek, obniżoną witalność, wrzody żołądka zapalenie wątroby, choroby serca, wysoki cholesterol.

 

Oczyszczanie czakr.

 

4.Czakra serca ( środka) – kolor zielony.

Jest centrum bezwarunkowej miłości,  odpowiada za równowagę, rozwój duchowy, wzajemne kontakty i współodczuwanie.

Prawidłowo pracująca czakra czwarta prowadzi do doświadczania miłości własnej i ogólnoludzkiej oraz doświadczania jedności ze wszystkim.

Na planie fizycznym czakra serca odpowiada za grasicę serce, dolną część płuc, układ krążenia. 

Choroby serca, a także choroby płuc i układu krążenia są spowodowane zaburzeniami pracy tej czakry.

Zablokowana czakra serca powoduje, że nie mamy również dobrego kontaktu z naszą istotą, męczą nas natrętne myśli i negatywne uczucia.

Nie potrafimy tworzyć zdrowych relacji, trudno jest nam wybaczać innym, boimy się zaangażowania bojąc się zranienia,  mając poczucie niezasługiwania na miłość.

 

5.Czakra gardła – kolor niebieski.

Położona jest w centralnej części gardła w okolicach krtani. Odpowiada za zdolność do komunikacji, porozumiewania się i wypowiadania. Kieruje ekspresją twarzy, mimiką i naszymi gestami. Jest to centrum odbioru wewnętrznego głosu.

Otwieranie piątej czakry otwiera kreatywność i akceptację własnej niepowtarzalności. Czakra ta bywa mocno aktywna u nauczycieli i artystów np: śpiewaków.

Na poziomie duchowym pozwala nam osadzić się w doświadczaniu prawdy. Mówienie nieprawdy zaburza pracę tej czakry.

W ciele fizycznym piąta czakra reguluje czynność gardła, gruczołu tarczycy i przytarczycy, oraz układu limfatycznego. Brak równowagi może wywołać choroby gardła i tarczycy.

Zablokowana powoduje również lek przed krytyką i odrzuceniem, obawę przed wyrażaniem własnego zdania i mówienie tego, czego oczekuje otoczenie.

 

6.Czakra trzeciego oka – kolor indygo.

Położona jest pośrodku czoła, powyżej nasady nosa. Praca tej czakry w ciele fizycznym wiąże się z działalnością przysadki mózgowej, szyszynką, dolną częścią mózgu, układem nerwowym, oczami, nosem, uszami i kręgosłupem.

Nieprawidłowo funkcjonująca czakra może powodować nowotwory, astmę, choroby związane z niedomaganiem gruczołów dokrewnych i układu nerwowego.

Czakra trzeciego oka odpowiada za intuicję, jasnowidzenie, jasnosłyszenie, telepatię, pamięć i inteligencję. Jest to siedziba woli umysłu, rozumu, a także punkt wizualizacji.

Otwarcie tej czakry przenosi nas na płaszczyznę astralna.Pozwala nam docierać do naszych ciał subtelnych i obserwować aurę własną i innych ludzi.

Blokady w tej czakrze powodują osłabienie funkcji intelektualnych, umysłowych, nie doceniasz swoich umiejętności. nie ufasz swojej intuicji, a Twoja pamięć może być osłabiona, 

 

7. Czakra korony – kolor fioletowy.

Ta czakra jest zlokalizowana na czubku głowy w obszarze ciemiączka. Współpracuje na poziomie fizycznym z szyszynką, odpowiada za górną część mózgu.

Jest uważana za miejsce kontaktu i przepływu wyższych energii z poziomu duchowego.

Prawidłowo funkcjonująca czakra korony wnosi spokój, równowagę, pozytywną energię, rozwija wewnętrzną wiedzę,  intuicję, daje dostęp do Kronik Akashy. Jest połączeniem z najwyższym źródłem.

Zablokowana siódma czakra powoduje brak poczucia jedności z Wszechświatem, poczucie osamotnienia, trudność w zrozumieniu, że oprócz tego obecnego życia istnieją inne wymiary.

 

Przekaz energii Reiki.

 

Sesje i Odczyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.