Co to są czakry

Co to są czakry i ich wpływ na nasze życie.

Zanim przejdę do opisania wpływu czakr na nasze życie zacznę od tego, że wszystko jest energią. A  życiowa energia płynie przez ciało człowieka koncentrując się w centrach energetycznych zwanych czakrami.

Samo słowo „czakra”  pochodzi z sanskrytu i oznacza „koło” lub „wir”.

Czakry, jak już wspomniałam są to ośrodki energetyczne rozmieszczone w różnych miejscach ciała fizycznego człowieka oraz na poziomie ciał subtelnych. Przeciętny człowiek nie jest w stanie ich dostrzec ani wyczuć.

 

Czakry są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami uniwersalnej siły życiowej. A energia, która przez nas płynie, przepływa właśnie przez układ czakr .

I jest to ta sama siła życiowa, która płynie przez zwierzęta, rośliny, morze, rzeki, czy góry.

Czakr w naszym ciele jest bardzo dużo, zgodnie z pismami hinduskimi system energetyczny człowieka składa się z 88 000 czakr. Jednak znaczenie ma około 40 z nich w tym 7 głównych i tymi się zajmiemy.

 

Siedem głównych czakr

jest rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa – od jego podstawy do korony głowy, jednak nie mają one charakteru fizycznego.

 

7.Czakra korony – fiolet

6.Czakra trzeciego oka – indygo

5.Czakra gardła -niebieski

4.Czakra serca –  zielony

3.Czakra splotu słonecznego – żółty

2.Czakra sakralna – pomarańczowy

1.Czakra podstawy – czerwony

                                                 

 

Czakry znajdują się w ciągłym ruchu, mogą obracać się w prawo – yang (męska siła – władza), lub w lewo – yin (kobieca siła – uległość).

Czakry mogą być zamknięte lub otwarte, nadmiernie, ale również niedostatecznie aktywne, a ich blokady lub przeładowania mogą stanowić różnorodne problemy życiowe.

 

Oczyszczanie czakr.

 

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze życie maja blokady energetyczne, które następnie objawiają się w postaci wielu chorób, dolegliwości, złego samopoczucia, braku energii, czy zachwiania równowagi emocjonalnej.

Harmonijne działanie wszystkich czakramów ma istotny wpływ na nasze życie. Dlatego najbardziej korzystne dla nas byłoby otwarcie i zrównoważenie wszystkich czakr.

Wtedy energia przepływa przez nas w pełni, jednak najczęściej zdarza się, że nie wszystkie czakry funkcjonują prawidłowo.

 

Życie całkowicie pełne może wieść tylko człowiek, który ma otwarte, sharmonizowane i zrównoważone ze sobą wszystkie czakry.

Dlatego jeżeli skupiamy się tylko na jednej energii i pędzimy np: za pieniędzmi, albo rozwijajmy się tylko duchowo może to powodować stymulację jednej z naszych czakr, ale jednocześnie możemy blokować inną.

 

Rozwój w jednej dziedzinie życia, a zaniedbywanie innego obszaru nie przyniesie nam pełnego zadowolenia.

W związku z tym potrzebna jest w życiu równowaga, a ponieważ człowiek jest istotą holistyczną, żeby cieszyć się pełnią życia należy zadbać o swój rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

 

W następnym artykule dowiecie się, jaka czakra odpowiada, za jaką sferę naszego życia.

Pozdrawiam :-).

Małgorzata G. Sasinowska

 

Sesje i Odczyty.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.