Dlaczego ludzie oczekują, że inni będą spełniać ich oczekiwania?

 

Pytanie do Kronik Akaszy:

Dlaczego ludzie oczekują, że inni będą spełniać ich oczekiwania?

 

„To bardzo złożony temat. Ludzie nauczyli się, że mogą od innych wymagać tego, czego często nie wymagają sami od siebie.

Jest to wynikiem procesu wychowawczego wyniesionego z domu lub ze szkoły.

Tam zostaliście nauczeni, że można mieć wymagania i oczekiwania wobec drugiego człowieka nie będąc samemu całkowicie świadomym, że nie jesteście jednakowi.

Każdy myśli i czuje inaczej, każdy ma swoje indywidualne i bardzo subiektywne spojrzenie na świat.

To powoduje często konflikty między ludźmi, ponieważ oczekują oni od innych, że będą myśleli w taki sam sposób, jak dana osoba, jak Ty.

To nie jest możliwe ponieważ każdy z Was ma inne podstawy wyniesione z domu i ze szkoły, z otoczenia i ludzi, którzy byli przy Was, kiedy byliście dziećmi.

Wtedy nasiąknęliście różnymi prawdami i różnymi mechanizmami, które prowadzą Was w życiu. Niestety nie każda prawda Twoja jest prawdą drugiego człowieka.

Możesz być indywidualnością sam w sobie, nie oczekuj jednak, że druga osoba będzie myślała i  czuła tak, jak Ty

 

Jeżeli oczekujesz czegoś od drugiego człowieka możesz się rozczarować, ponieważ to są Twoje oczekiwania, a nie jego.

Druga osoba nie ma żadnego powodu, żeby spełniać Twoje oczekiwania i to co skrywają Twoje myśli.

Każdy z Was ludzi powinien zdać sobie sprawę, że oczekiwania zafałszowują jego życie. 

Kiedy zbyt wiele oczekujecie od ludzi powoduje to w Was frustrację, ponieważ  nie zostały zaspokojone Wasze wewnętrzne potrzeby, które chcieliście, żeby druga strona Wam zaspokoiła.

To tak nie działa. Możesz mieć oczekiwania człowieku, ale wobec siebie. Nie oczekuj czegoś od drugiej osoby bo ona nie musi wpisywać się w Twój plan i Twoje oczekiwania

To jest błędne koło. Wasze złości i żale często właśnie wynikają z oczekiwań, które macie wobec życia, ludzi i różnych sytuacji.

 

KLIKNIJ W OBRAZEK I POBIERZ BEZPŁATNIE

 

Jeżeli zaczniecie brać odpowiedzialność za to, co myślicie i robicie i nie będziecie oczekiwać różnych zachowań wobec siebie od innych ludzi, dużo bardziej będziecie cieszyć się z życia i będziecie zadowoleni.

To, że ktoś nie postąpił tak, jak Wy byście chcieli nie oznacza, że jest Waszym nieprzyjacielem.

Po prostu nie musi tego robić bo Wasze oczekiwania nie dotyczą jego.

To jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. To czego chcesz i czego oczekujesz.

Wiele razy w tym odczycie pojawia się słowo „oczekiwanie”, „oczekiwania”, ale w inny sposób nie ma możliwości prosto wyjaśnić Wam, tego ludziom.

Bo niestety wiele przykrych sytuacji bierze się z tego, że Wasze oczekiwania zostały nie spełnione, a Wy jesteście sfrustrowani i niezadowoleni.

 

Jednocześnie obrażacie się na drugą osobę, że nie jest taka, jakbyście chcieli, że nie zachowała się w sposób, jaki Wy byście widzieli.

To nie jest koncert życzeń każdego z Was, każdy jest odpowiedzialny za siebie i tak, jak już mówiliśmy może oczekiwać od siebie, nie od drugiej osoby.

Bo to jest egoizm, jeżeli chcecie zaspokajania Waszych oczekiwań przez innych – sami, jak najbardziej możecie od siebie oczekiwać i spełniać to, co myślicie.

Jednak nikt inny poza Wami tego nie musi robić.

Dlatego zastanówcie się i pomyślcie nad swoimi bezzasadnymi pretensjami do innych, ponieważ nie mają one żadnych logicznych podstaw.

Bądźcie dobrzy dla siebie, kochajcie drugiego człowieka, bo to po wielokroć zwróci Wam się w życiu.

Serdecznie i z miłością Was pozdrawiamy –  Mistrzowie i Nauczyciele.”

źródło: Kroniki Akaszy; przekaz Małgorzata G. Sasinowska

 

Sesje i Odczyty.