energia Reiki

REIKI jest starożytną metodą uzdrawiania, która była zapomniana przez tysiące lat. Ponownie została odkryta przez Japończyka i buddystę, doktora literatury Mikao Usui.

Na podstawie wieloletnich studiów, pracy i doświadczeń opracował zasady nauczania, przekazywania i przyjmowania energii Reiki w celach fizycznego i duchowego uzdrawiania.

Na świecie ta metoda obecna jest od lat trzydziestych XX wieku, a w Polsce od początku lat 90. REIKI nie jest ani systemem religijnym, ani  filozoficznym.

Jest to jedynie ukierunkowany przekaz dobrej energii o wysokiej wibracji – Energii Reiki. Przekazywana energia ma na celu oddziaływanie najlepsze z możliwych na wszystko co żyje.

 

Energia Reiki oznacza Uniwersalną Energię Życia, energię niezbędną wszystkim żywym istotom, która przenika wszystko co istnienie we Wszechświecie.

 

Uniwersalna energia życiowa wypełnia całe nasze ciało, płynie przez kanały zwane meridianami i centra energetyczne zwane czakrami. Dokładniej o co chodzi wyjaśnię w następnym wpisie.

Słowo REIKI składa się z dwóch słów REI i KI.

REI – można zdefiniować, jako Wyższą Inteligencję lub Boskie Prawo.

KI – to Energia Życiowa, która płynie we wszystkim co żyje: w ludziach, zwierzętach, roślinach.

 

REIKI TO DUCHOWO KIEROWANA ENERGIA ŻYCIOWA

Metoda Reiki wykorzystuje różne, połączone ze sobą techniki zwane popularnie uzdrawianiem za pomocą energii płynącej z dłoni. Przez zwolenników i praktyków uznawana jest, jako medycyna komplementarna – alternatywna.

Każda dolegliwość na poziomie fizycznym, jak i psychicznym jest wynikiem braku swobodnego przepływu Uniwersalnej Energii Życia przez wszystkie ciała człowieka – widocznego fizycznego i niewidocznych subtelnych.

Jeśli powstanie między tymi ciałami dysharmonia objawia się to na poziomie fizycznym chorobą. Tam, gdzie energia jest niezrównoważona w nadmiarze lub niedoborze tworzą się blokady.

Energia Reiki przywraca harmonię całemu ciału, pobudza naturalne procesy samouzdrawiania, wycisza umysł i rozwija duchowo.

 

Energia Reiki może uzdrawiać na poziomie:

  • fizycznym – choroby przewlekłe, bóle, przeziębienia, migreny, bóle stawów i wszelkich organów, itp. Oczyszcza z toksyn, przyśpiesza gojenie się ran i złamań kości, wzmacnia skuteczność działania leków, działa prewencyjnie i wspiera klasyczne terapie.

  • psychicznym – uwalnia od stresu, lęku, niepokoju, skuteczna w problemach nerwicowych, wprowadza harmonię wewnętrzną, usuwa negatywne wzorce myślowe.

  • emocjonalnym – schematy myślowe, które blokują rozwój, błędne przekonania, złe doświadczenia i wspomnienia, usuwa blokady emocjonalne.

 

Reiki wspiera całkowicie naturalny proces samouzdrawiania i przywraca duchową i umysłową równowagę. Ma działanie regenerujące, harmonizujące system energetyczny człowieka i zasilające pozytywną energią.

Reiki jest energią inteligentną, działa zawsze dla najwyższego dobra wszystkich istot, uzdrawia wszystkie niedomagania ciała, umysłu i duszy.

Jednak nie każda osoba, która podda się zabiegowi Reiki zostanie uzdrowiona, ponieważ nie każdy jest gotowy na uzdrowienie w danym momencie swojego życia.

Energia Reiki nazywana jest energią inteligentną ponieważ zawsze działa na przyczynę – źródło dolegliwości. Może z niej skorzystać każdy, kto się na nią otworzy.

 

5 reguł reiki opracowane przez mikao usui
  1. Właśnie dziś nie złość się.
  2. Właśnie dziś nie martw się.
  3. Właśnie dziś bądź wdzięczny.
  4. Właśnie dziś pracuj wytrwale / uczciwie – nad sobą.
  5. Właśnie dziś bądź życzliwy / okazuj szacunek.

W kolejnym artykule omówię pięć powyższych zasad.

Pozdrawiam serdecznie. 🙂

Małgorzata G. Sasinowska

 

Sesje i Odczyty.

 

Przekaz energii reiki.