Jedyną stałą jest zmiana.

Jedyną stałą rzeczą jest zmiana.

Jeśli tego nie zaakceptujesz zostaniesz w tym miejscu, w którym jesteś teraz. A w najgorszym przypadku możesz nie tylko przestać się rozwijać, ale być dla siebie samej największą przeszkodą przed osiągnięciem swoich marzeń i celów.

Stan akceptacji, że nic nie jest trwałe na Ziemi pozwoli wyzwolić się z myśli o zwodniczym poczuciu bezpieczeństwa. Jeśli czujesz, że nic się nie zmienia od lat nie oznacza to, że masz stabilizację.

Oznacza to, że Twój lęk przed zmianą jest tak ogromny, że wolisz tkwić ciągle w tym samym miejscu. Miejscu, które znasz i które zwodniczo wygląda na bezpieczne, choć takie nie jest.

 

Twój wewnętrzny rozwój pozwala na bycie w ciągłym procesie samopoznania, pozwala każdego dnia widzieć sprawy szerzej i szerzej… I nie ograniczać się tylko do myśli i słów innych ludzi, ale daje możliwość poznania własnej drogi przez akceptację własnych wyborów, własnych myśli i słów.

To bardzo ważne dla człowieka, aby zaakceptować siebie i swoje prawo do zmiany. To podstawa podstaw, aby móc funkcjonować w zgodzie ze sobą, aby w spokoju przyglądać się procesowi własnego rozwoju. I nie negować rzeczy dziejących się w życiu tylko dlatego, że są inne niż nasze oczekiwania.

 

Nauka, wiedza i doświadczenie to jedno, a czucie i poznanie siebie od środka to zupełnie coś innego. Akceptując, że zmiana zachodzi stale w naszym życiu i nijak nie można jej zatrzymać ułatwiamy sobie zgodę na własne jestestwo. Na bycie, przeżywanie i czucie zmiany pod taką postacią, jaką się dzieje

Zmiany zachodzą ciągle w nas, na Ziemi, we Wszechświecie i moment puszczenia starego, aby zadziało się nowe jest momentem wyzwolenia..Otworzenia się na cuda, spełnienie marzeń, realizację pragnień, stworzenie przestrzeni, która pozwala zagospodarować się nowej energii.

 

Nie zawsze wszystko toczy się po naszej myśli, nie zawsze te cuda są cudami w kategoriach naszych myślowych ograniczeń, schematów i wzorców. Ale zawsze wszystko dzieje się po to, abyśmy mogli stanąć do naszych lęków i strachów, by po ich przekroczeniu spełniały się marzenia. Aby wewnętrzna potrzeba szczęścia mogła zostać zrealizowana.

 

Nie zawsze także wszystko jest idealne – przynajmniej nam się tak wydaje- ale zawsze jest zgodne z tym, co nosimy w sobie, jaką energią emanujemy.

W związku z tym zmiany mogą być trudne, bolesne i wydawałoby się nie do wytrzymania. Ale to tak naprawdę jest suma lęków i ograniczających przekonań, które „fundują” nam trudne przejście na drugi brzeg rzeki zmian.To od nas zależy, czy pozwolimy sobie łagodnie przejść przez most, czy w łupince orzeszka będziemy miotać się na wzburzonej rzece, aby stanąć na nowym brzegu.

 

 

zmiana

 

Panicznie bojąc się zmian, bojąc się życia fundujemy sobie trudność z akceptacją naturalnego prawa zmiany na Ziemi, które było, jest i będzie.

 

Przyjmując do wiadomości prawo zmiany i biorąc odpowiedzialność za wszystko, co się do tej pory wydarzyło w życiu jesteśmy gotowi na nowe. Świadomość, że wszystko w naszej rzeczywistości jest naszym dziełem jest bardzo uwalniające. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że jesteśmy Boskimi Istotami mającymi moc tworzenia. I możemy zmienić również to, co stworzyliśmy do tej chwili. Czy to, nie jest cudowne?!

 

W tworzeniu nowego pomaga nawiązanie głębokiej relacji ze sobą, poznanie swoich pragnień i bycie w połączeniu z Duszą. Kiedy wiesz, co czujesz, czego chcesz i masz świadomość swojej sprawczości możesz tworzyć cuda. Nie obarczasz też winą innych ludzi za swoje przeżycia.

Świadome doświadczanie życia, uważność i bycie w połączeniu ze sobą pozwala kształtować rzeczywistość w sposób zgodny z każdym z nas i indywidualnym poczuciem szczęścia. Wewnętrzne przyzwolenie na to, że rzeczy dzieją się nie zawsze zgodnie z naszym schematem myślowym, ale dla najwyższego dobra daje poczucie lekkości i wolności.

 

Sytuacje, które w związku z tym pokazują się w naszej rzeczywistości pozwalają stanąć do uwolnienia kolejnych blokad i ograniczających wzorców. Za każdym razem, kiedy Wszechświat stawia nas w niekomfortowej sytuacji podziękujmy za kolejną możliwość zmiany i wyczyszczenia blokujących programów. To pozwoli, aby kolejne lekcje nie były już potrzebne.

Zmiana schematów i niekorzystnych przekonań pozwala na zmianę życia, na łatwość kreacji, na stworzenie takiej rzeczywistości, w jakiej naprawdę chcemy żyć, a nie jaka nam się „przydarza”.

 

Dlatego lepiej nie zakopywać się w lęku, nie tamować strachem tego, co nieuniknione, aby nie spiętrzyć fali zmian i nie stworzyć swoistego, życiowego tsunami. Konsekwentne uczenie się siebie i swoich emocji, nawiązywanie relacji ze swoją Duszą, obdarzanie siebie miłością sprawi, że poczujemy się ze sobą bezpiecznie.

I wtedy zmiana będzie ciekawą przygodą, czymś nowych i nieznanym, ale przynoszącym to, jest konsekwencją naszych emocji, intencji i naszej świadomej kreacji. Wtedy będziemy oczekiwać nieoczekiwanego, ale najbardziej korzystnego dla nas

 

Wewnętrzna harmonia, spokój i zadbanie o swój dobrostan energetyczny sprawi, że lęki i strachy „same” odpadną ponieważ, gdy czujemy się ze sobą dobrze obawy nie mają do nas dostępu. A w tedy z pełną ufnością realizujemy się w życiu i poddajemy świadomym zmianom.

Zatem kończąc mogę napisać dokładnie to, co na początku. Jedyną stałą w życiu jest zmiana, nam pozostaje to zaakceptować i wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

 

Jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę zmian, jednak masz wrażenie, że utknęłaś, ogarnął Cię chaos i zniechęcenie odczyt z Kronik Akaszy pokaże od czego zacząć. I pozwoli na głębsze nawiązanie relacji ze sobą. Dzięki wskazówkom z przestrzeni miłości łatwiej dotrzesz do ogromnego potencjału i mocy, którą w sobie masz.Potrzebujesz tylko nauczyć się, jak z niego korzystać.

Małgorzata G.Sasinowska – Lilli Hali

 

 

Odczyt z Kronik Akaszy