Plan przedurodzeniowy a wolna wola.

Plan przedurodzeniowy a wolna wola.

 

Czym jest plan przedurodzeniowy pisałam już wcześniej i możesz na ten temat przeczytać tutaj >>>

Dusza przed zejściem na Ziemię i wcieleniem się w ciało fizyczne na planie duchowym ustala z innymi Istotami Światła pewne ramy, wydarzenia i sytuacje, które chce przeżyć będąc człowiekiem.

Umawia się zatem również ze swoją duchową rodziną, jakie miejsce wybierze, aby się urodzić, swoich rodziców, przyjaciół, partnerów życiowych i wszystkie osoby, które chce, aby pojawiły się w jej życiu.

 

Te ustalenia mają na celu zdobycie, jak najwięcej doświadczeń, przez które Dusza uczy się tutaj na Ziemi. A, że ta nauka zwykle jest dość bolesna to potrzeba zgody innych Istot Świetlistych, aby przyjęły rolę naszych Nauczycieli na Ziemi.

 

Najczęściej ludzie nie zdają sobie sprawy, że właśnie te najbardziej bolesne relacje i najtrudniejsze sytuacje są po to, aby Dusza mogła wzrastać. A dzieje się to przez trudne dla człowieka emocje. Pokazują one, czego nie chcemy w naszym życiu, jak nie chcemy się czuć i czego ponownie przeżywać.

 

Jeśli człowiek czuje niewygodę i dyskomfort najczęściej szuka sposobów, aby poczuć się lepiej, aby ten trudny stan więcej się  nie pojawił. Nie zawsze jednak wie, co sprawia, że czuje się źle sam ze sobą.

Na początku taka osoba często szuka winnych na zewnątrz obciążając odpowiedzialnością za swoje życie innych ludzi i zewnętrzne okoliczności.

 

Jeśli jednak zaczyna szukać głębiej zauważy, że gdy czuje w sobie harmonię i spokój to i na zewnątrz wszystko lepiej się układa. A gdy odczuwa chaos, strach, niezadowolenie to, na pewno życie też to zweryfikuje pod postacią trudnych sytuacji.

 

Aby człowiek „odrobił” swoją lękcję najpierw potrzebuje ją zauważyć. Może zdarzyć się tak, że przez większość swojego życia, a może i całe będzie wchodzić np: w podobne związki. I za każdym razem sytuacja/relacja pod względem schematu będzie bardzo podobna lub wręcz taka sama.

I jeśli człowiek w porę nie zauważy tej „powtórki z rozrywki” nie będzie miał możliwości uwolnić się od tej lekcji

A Dusza nie nauczy się tego, po co przyszła. W związku z tym kolejne inkarnacje taką Istotę Świetlistą będą „przyprawiały o ból głowy” w tym temacie. Oznacza to, że Dusza będzie chciała po raz kolejny przerobić ten temat przy zejściu na Ziemię.

 

Plan przedurodzeniowy a wolna wola.

 

Jako ludzie posiadamy wolną wolę i plan Duszy jest naszym wyborem, który zawsze możemy zmienić. Plan Duszy to pewien zarys elementów, które chcemy przeżyć, doświadczyć aby wzrastać. Jeśli jednak nie chcemy „odrabiać” lekcji, jaką sobie wyznaczyliśmy to, jak najbardziej możemy to zrobić.

 

Nie oznacza to, że poniesiemy, jakąś wyimaginowaną karę za „niewykonanie zadania”.i nasza Dusza nie zostanie „zbawiona”. To my sami ponosimy odpowiedzialność za nasze wybory, jakiekolwiek by one nie były.

W związku z tym konsekwencją dla nas samych jest brak przeżytych doświadczeń, których chcieliśmy doznać na Ziemi.Ale również „nieodrobiona lekcja” która będzie pojawiać się bez końca, jeśli nie zostanie zauważona.

 

Może być tak, że Dusza będzie chciała otworzyć się na coś zupełnie niezaplanowanego, na sytuacje i ludzi, których nie wskazała wcześniej. I też ma do tego prawo. Jesteśmy wolnymi ludźmi i sami dokonujemy wyborów.

Nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że ktoś ma na nas wpływ. My zawsze mamy wybór. To tylko kwestia percepcji i poczucia sprawczości w nas samych.

Poszerzanie świadomości i pozycja obserwatora Istoty Świetlistej daje nieograniczone możliwości wyboru. Nie jesteśmy wtedy spętani widzeniem iluzji świata 3D. W związku z tym warto wsłuchać się w siebie i słuchać głosu płynącego z wewnątrz nas.

 

Kiedy człowiek poszerza swoją świadomość i zdaje sobie sprawę na co dzień, jak ważna jest relacja ze sobą. Ale również odpowiedzialność za swoje działania, które tworzą naszą rzeczywistość wtedy nie przerzuca tej odpowiedzialności na okoliczności i ludzi z zewnątrz.

 

Nie obwinia również siebie, że wybrał sobie taki, a nie inny plan i teraz musi cierpieć do końca życia. Po to jest wolna wola, aby zmieniać to, co nam się nie podoba w życiu.

Ale oznacza to również, że wolną wolą jest pozostać w stanie niezadowolenia, trudności i problemów. Nikt przecież nie zmusza nas do życia w radości, miłości i obfitości,;).

I jedna i druga opcja jest wolnym wyborem danego człowieka.

 

Przyszłość nie jest wykuta w kamieniu, a my, jako ludzie nie jesteśmy robotami, które mają zrealizować skrupulatnie wyznaczony plan. To właśnie dzięki naszej wolnej woli możemy decydować o sobie i podejmować działania, które prowadzą do takiej, a nie innej rzeczywistości.

 

Każda nasza myśl, słowa i czyny są naszym wyborem, wybierajmy zatem świadomie, aby życie było zgodne z z naszym poczuciem szczęścia.

 

Osobiście wybieram wariant, gdzie poprzez moje działania, pracę ze schematami, wzorcami, emocjami i wieloma jeszcze innymi elementami „przerabiam” lekcje świadomie kreujac moje życie.

Jeżeli jesteś na etapie nowych wyborów i zmian możesz poprzez odczyt z Kronik Akaszy,, czy też Uzdrawianie z Aniołami ułatwić sobie podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów.

 

Odczyt z Kronik Akaszy – KLIK >>>

Uzdrawianie z Aniołami – KLIK >>>

OFERTA – KLIK >>>