Pytanie do Kronik Akaszy:

W jaki sposób uwolnić się od przeszłości?

„Ludzie mają tendencję do ciągłego wracania do tego co było. Nie potrafią uwolnić się od traum i lęków, które miały miejsce wiele lat temu.

Nie pracują ze sobą, żeby to poprzednie doświadczenie przekuć w swój rozwój, ale często niestety tkwią w przeszłości nie tylko jedną nogą, ale obiema.

I to negatywnie wpływa na ich obecne życie ponieważ ta przeszłość ich wciąga i nie mogą zająć się czasem teraźniejszym – tu i teraz.

Niektórzy mają tendencję do taplania się w krzywdzie i bólu którego doznali kiedyś. Zasada prawa przyciągania mówi – na czym się skupiasz to masz.

Jeżeli  człowiek w czasie teraźniejszym skupia się na przeszłości, a nie na tu i teraz to przyciąga do siebie to, czego tak naprawdę nie chce.

A więc te krzywdy i urazy, o których pamięta i które go bolą, które miały miejsce kilka, a nawet kilkadziesiąt lat temu wpływają na jego teraźniejsze doznania i jego życie.

Człowiek skupiając się na negatywnych sprawach z przeszłości, często rozkładając je na „czynniki pierwsze”  cały czas jest zanurzony w tym czego nie chce.

Myśli o sprawach negatywnych, o swoim bólu i cierpieniu o tym, jaka krzywda i niesprawiedliwość go spotkała.

Nie potrafi zostawić tego co było i skupić się na dniu teraźniejszym, który będzie miał wpływ na przyszłość.

Bo to, co człowiek zrobi dzisiaj będzie procentowało w przyszłości.

Tak naprawdę nie ma przeszłości i nie ma przyszłości.

Jesteście jedynie tu i teraz, żyjecie w teraźniejszości, a Wasze działania dzisiaj wpłyną na Waszą przyszłość, czyli późniejszą teraźniejszość.

 

KLIKNIJ W OBRAZEK I POBIERZ PORADNIK BEZPŁATNIE

 

Te urazy i żale, które zostały zapamiętane i nie potrafią zastać zapomniane przez Was wpływają negatywnie nie tylko na życie, ale i na stan emocjonalny.

Aby pożegnać się z przeszłością i z tym co Was boli najlepiej zostawić za sobą to co było. Żadna myśl, ani działanie w dniu dzisiejszym nie jest w stanie zmienić tego co było.

Jedyne co możecie zrobić to zmienić nastawienie do przeszłych wydarzeń. Fakty pozostaną takie same, ale Wasz stosunek do nich może ulec zmianie.

Jeżeli stwierdzicie, że to co przeżyliście – trudne sprawy,  nieszczęśliwe zdarzenia i sytuacje, które są dla Was bolesne – możecie przekuć w doświadczenia wtedy Wasz obraz przeszłości się zmieni.

Będziecie w stanie wyciągnąć wnioski z tych przeszłych sytuacji.

I staną się one dla Was lekcją, którą przerobicie i nie będziecie chcieli znowu powtórzyć.

 

Na niektóre rzeczy nie macie wpływu, a taką rzeczą na Ziemi jest śmierć człowieka, a raczej ciała ludzkiego. 

Emocje i ból związany ze stratą kogoś bliskiego może Wam towarzyszyć wiele lat, jeśli nie będziecie potrafili spojrzeć na to trudne dla Was wydarzenie, jako na przejście Duszy tego człowieka do innego wymiaru.

Bo tak naprawdę umiera tylko ludzkie ciało natomiast Dusza udaje się na odpoczynek do swojego domu.

W świecie ludzkim jest to trudne do wytłumaczenia wielu osobom, jednak mając takie nastawienie będzie Wam łatwiej przeżyć takie sytuacje.

Pozostając w bólu i tramie przez wiele miesięcy, czy lat robicie sobie samym krzywdę i tak naprawdę zabieracie sobie część własnego życia na tej Ziemi.

Należy zadbać wtedy o siebie, o swoje emocje i swoją psychikę bo zasklepienie się w bólu nie jest dobre dla Was.

 

W takich sytuacjach dobrze jest skonsultować się z dobrym terapeutą lub psychologiem, żeby te trudne dla Was przeżycia nie były ciężarem przez wiele lat.

Żebyście umieli na tym ziemskim poziomie poradzić sobie z nimi z fachową pomocą.

Natomiast, jeżeli tyczy się różnych zdarzeń i sytuacji, niekoniecznie zdrowych relacji, wzajemnego ranienia się ludzi to są rzeczy odwracalne tu na Ziemi.

Zawsze możesz się zastanowić, co dzisiaj możesz zrobić, żeby taka sytuacja, czy relacja nie nastąpiła ponownie.

 

 

I to co dla Ciebie w tym momencie wydaje się traumą nie do zniesienia i bólem, który Cię dotknął niech tak naprawdę będzie ważną lekcją, którą otrzymałeś.

A po przerobieniu, której będziesz wiedział, w jaki sposób tu i teraz reagować na podobną sytuację, czy relację z ludźmi.

To ważne, żeby zatrzymać się na danym wydarzeniu i zastanowić się, co spowodowało taką a, a nie inną sytuację?

Dlaczego tak bardzo Cię to dotknęło?

Co spowodowało, że zareagowałeś w tak emocjonalny sposób?

Dlaczego tak bardzo i tak długo pamiętasz tę osobę lub sytuację, która Cię zraniła?

 

Konstruktywne podejście do tematu i przemyślenie danego przeżycia, danej sytuacji sprawi, że często sam będziesz mógł zauważyć ją w innym świetle.

I okaże się, że nie jest ona warta, żeby pamiętać i cały czas nosić ją w sercu i umyśle, tak żeby zaciemniała Ci obraz rzeczywistego tu i teraz.

Warto skonfrontować się ze swoją przeszłością i z bólem, który nosisz, żeby zrzucić z siebie ciężar, który nie pozwala Ci często zrobić kroku na przód.

To obciążenie trzyma Cię w danym miejscu i nie potrafisz ruszyć do przodu.

Jeżeli zrobisz porządek w swojej przeszłości, uporasz się z emocjami, jakie temu towarzyszyły to staniesz się wolny.

Bo tak naprawdę jesteś niewolnikiem samego siebie, własnych myśli – sytuacji i ludzi z przeszłości – o których być może nikt poza Tobą już nie pamięta.

Bo tylko na Tobie pozostawiły tak wyraźną rysę.

Dlatego warto zrobić porządek i wyczyścić noszony ból i urazy po to, żeby otworzyła się przed Tobą nowa droga i możliwości.

Życzymy Ci z całego serca, aby te przemyślenia, które będziesz miał o sytuacjach i ludziach z przeszłości były ostatnią wycieczką, jaką odbędziesz do przeszłych wydarzeń, które sprawiły Ci ból.

Aby Anioły natchnęły Cie nadzieją na nową drogę i otworzyły oczy na teraźniejszość.

Z miłością Mistrzowie i Nauczyciele.”

źródło: Kroniki Akaszy; przekaz – Małgorzata G. Sasinowska

 

Jeśli chcesz wreszcie zrobić porządki z bolesną przeszłością i żyć radośnie pełnią życia zapraszam Cię na indywidualny odczyt z Twoich Kronik Akaszy.

 

Sesje i Odczyty.